10 топових маршрутів відпочинку у Карпатах
10 топових маршрутів відпочинку у Карпатах та чому варто відправитися в гори на Новий рік.
Туристам, які не бажають самостійно займатися організаційною роботою з проведення зимових канікул чи просто відпочинку в Карпатах пропонуємо вашій увазі 10 топових маршрутів для подорожі:
1. Полонина Руна – маршрут, який проходить через озеро Велике Тростя та водоспад Воєводин.
2. Буковинські водоспади і Перевал Німчич – найвища точка маршруту Просічна гора, далі Протяті камені, далі водоспади Верхній Гук и Великий Гук/ Закінчується маршрут в селі Розтоки, де є колиби і ресторани.
3. Стежка Довбуша. В околицях Яремчого підкори гору Маковиця. Ліворуч підеш – потрапиш «До найстарішого дерева», а праворуч – на «Стежку Довбуша».
4. Піп Іван Чорногірський – маршрут проходить через озеро Марічечка та Смотрицькі водоспади й кам’яні виступи гір, які в народі називають церквами (Вухатий Камінь).
5. Ґорґани – одна з диких заповідних зон Карпат. Маршрут проходить через гори Хом’як, Синяк і полонину Явірник. Потім водоспад Женецький Гук, гора Грофа та смарагдове озеро Росохан.
6. Гора Шпиці на Чорногірському масиві.
7. Мармароси – це гострі схили з різкими перепадами висот, всіяні рожевими рододендронами.
8. Гора Петрос – один з українських двотисячників у Чорногірському хребті.
9. Свидовецький хребет – це розсип гірських смарагдових озер: Івор, Герешаска (Догяска), Ворожеска й Апшинець. До озера Івор ходять багато туристів із селища Драгобрат, де, до речі, є классний готельний комплекс Gremi-hotel, у якому можна зупинитися і розпочати звідси свою подорож. Також сходження зручно починати з Квасів, Ясини, Тростянці та Усть-Чорної.
10. Гора Гемба й полонина Боржава. За три дні можна пройти маршрут від Міжигір’я до Воловця – на шляху пройшовши Гембу та Великий Верх, а за бажання зайти на найвищу гору хребта – Стій, яка трохи осторонь від основного маршруту.
Який би ви не обрали маршрут та стиль подорожі, буде це лайтова прогулянка, шашлична вечірка з друзями або активне підкорення вершин, залишайтеся завжди на позитиві, а гори вам допоможуть отримати неймовірні емоції та враження.
Є кілька причин, за якими безпомилковим буде твердження, що новорічні канікули в Карпатах найправильніше рішення. Святковий настрій вимагає “живого середовища”. У Карпатах воно виражається рясним святковим столом, на якому викладені кращі традиційні страви. Вся їжа готується з натуральних продуктів, в якості смакових добавок виступають різноманітні приправи.
Святкові карпатські столи ломляться не тільки від страв, але і від великої кількості і різноманіття вин. Цей напій є обов’язковим елементом застілля. П’ють же його після красивих, теплих і доброзичливих тостів. Місцеве вино Карпат прекрасне не тільки за своїми смаковими характеристиками, але і тому що при його виготовленні винороб вкладає частину своєї душі. При зустрічі Нового року, гості Карпат знайомляться з новими традиціями, які особливо добре збереглися в гірських регіонах.
Наявність великої кількості красивих природних і штучних пам’яток додає атмосфери свята. В Карпатських горах можна відвідати барвисті водоспади, стародавні фортеці, прогулятися по красивому лісу, вдихаючи чисте свіже гірське повітря. Найголовніше, заради чого варто проводити новорічні свята в гірських регіонах Карпат – це теплі, відкриті і добродушні люди. Саме українська гуцульська гостинність приваблює іноземних туристів. Зараз мало місць залишилося в світі, де приймають гостей, буквально, з розпростертими обіймами. У передгір’ях Карпат живуть саме такі люди: відкриті, добрі, віддають своє тепло.